Oferta firmy MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O. została wybrana w postępowaniu na wybór dostawcy wystawy do Centrum Edukacyjnego Fabryki Wody. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt przygotowania wystawy to 25.829.990,00 zł brutto.
W ramach oceny ofert brana pod uwagę była koncepcja wystawy (m.in. czytelność i spójność wystaw, innowacyjność i estetyka, walory techniczne), cena oraz okres serwisowania.
Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie wnętrza Edukatorium (w tym eksponatów), wyprodukowanie ich, dostawa oraz ich montaż, a także późniejsze serwisowanie. Wykonawca będzie miał za zadanie kompleksowo wykończyć całą część edukacyjną Fabryki Wody. Zamówienie powinno być zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Szczegóły dot. przedmiotu postępowania znajdują się na portalu zamówień publicznych.
O MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O.
MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION to nowoczesna pracownia projektowo-realizacyjna oferująca usługi w obszarze technik ekspozycyjnych i multimedialnych dla podmiotów prywatnych i publicznych, w tym muzeów i centrów nauki. Firma zrealizowała m.in. projekty w Centrum Nauki Techniki EC1 w Łodzi, w Centrum Nauki Leonardo da Vinci czy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Główne założenia wystawy w Ośrodku Kultury i Centrum Edukacyjnym
Tematem przewodnim wystawy ma być woda, jej znaczenie, rola, występowanie a także wpływ na nasze życie i cywilizację. Centrum Edukacyjne podzielone będzie na 6 poziomów, z których każdy poświęcony będzie innej tematyce. Każdy poziom – blok tematyczny będzie posiadać swojego „patrona” w postaci danej nauki, uzupełniony o wystawy z pozostałych dziedzin nauki:
- Kosmos – blok, w którym poruszone zostaną tematy związane z wodą we wszechświecie, uwarunkowaniami kosmicznymi umożliwiającymi powstanie życia na Ziemi oraz eksploracją kosmosu. Patron – fizyka/matematyka.
- Klimat – blok, w którym tematyka wody ma mieć aspekt związany z szeroko rozumianymi zjawiskami klimatycznymi oraz ich wpływem na życie na Ziemi. Patron – Geografia.
- Ocean – blok nawiązujący do wody, która zajmuje większość powierzchni Ziemi. Przedstawiona jest ona w aspekcie życia, rozwoju, oraz zagrożeń związanych z wszechoceanem. Patron – Biologia.
- Człowiek – blok przedstawiający aspekt wody w życiu i rozwoju organizmu człowieka. Patron – Chemia.
- Cywilizacja Wody – blok ukazujący powstawanie i rozwój cywilizacji wokół rzek, a także wykorzystanie energii i możliwości jakie daje woda w codziennym życiu. Patron- Humanizm.
- Hydroinżynieria – blok dotyczący wynalazków powstałych w oparciu o wodę, które zmieniły bieg historii. Patron – Historia.
Dzięki aranżacji wnętrz, wirtualnym przewodnikom (którzy będą oprowadzać po eksponatach poprzez animacje, filmiki, dźwięk) zwiedzający mają poczuć się jak prawdziwi odkrywcy, którzy nie boją się pytać, wątpić i badać otaczający świat. Dzięki testom i analizom znajdą odpowiedź na nurtujące ich pytania. Edukatorium będzie dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników bez względu na ich wiek, możliwości poznawcze, poziom wiedzy oraz ich niepełnosprawności. W związku z tym, że Edukatorium będzie integralną częścią Parku Wodnego, zwiedzający będą mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy w grze interaktywnej w części aquaparkowej.
O inwestycji
Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi. Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym. Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquaparku jest Edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.
Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Projekt wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln. Prace zakończą się w 2022 roku.