fbpx

Wodne atrakcje na Łasztowni

Wodne atrakcje na Łasztowni

Animacje, interaktywne zabawy, strefa relaksu oraz przeczące prawom fizyki eksponaty – z takimi atrakcjami będzie się można spotkać na Łasztowni, podczas wydarzenia Żagle 2021. Żeglarski Szczecin, na stoisku ZWiK oraz Fabryki Wody. Nie może Was tam zabraknąć!

Animacje dla najmłodszych

Nic tak nie sprawia frajdy najmłodszym, jak angażujące wszystkie zmysły zabawy. W ramach interaktywnego placu zabaw, na miejscu czekać będzie 10 urządzeń, które uczą i bawią jednocześnie – hydrauliczna piaskownica, wodna katapulta, łowisko, pamięciomat (w wersji trudnej i prostej), dźwigi portowe, zatopiony skarb, rurociąg (mały i duży), rzut uszczelką. Czas najmłodszym umilą również animatorzy przebrani w stroje piratów oraz marynarzy, którzy przygotowali grę tematyczną z zagadnieniami dot. wody.

Niezwykłe eksponaty

Sporą ciekawostką dla odwiedzających, będą z całą pewnością eksponaty, zdawać by się mogło przeczące prawom fizyki. Ustawiony będzie około 2 metrowej wysokości kran, z płynącą w obiegu zamkniętym wodą. Dzięki optycznemu złudzeniu, obserwatorzy będą mieli wrażenie jakby woda z kranu płynęła… no właśnie, zgadniecie skąd?

Zobaczyć będzie można również spadające do góry krople. Spytacie jak to możliwe? Dzięki odpowiedniemu oświetleniu woda pozornie porusza się wbrew grawitacji. Wprawdzie nie istnieje jeszcze antygrawitacja, ale możemy oszukać nasze oczy a właściwie mózg. To co przecież widzimy, zależy od naszej głowy a nie oczu!

Odrobina relaksu

W ramach strefy relaksu, będzie można odpocząć na leżakach. Dostępne będą poidełka oraz miski z wodą dla zwierzaków. Z kolei na stoisku informacyjnym, będzie można dowiedzieć się czegoś o działalności ZWiK oraz powstającej na miejscu dawnej Gontynki – Fabryce Wody.

Konkurs “Wracamy na Gontynkę”

Odwiedzając namiot Fabryki Wody na Łasztowni, przy okazji będzie można wziąć udział w konkursie. Wystarczy przynieść ze sobą stare zdjęcie z Gontynki. Każdy Uczestnik Konkursu w zamian za dostarczone zdjęcie, otrzyma Voucher uprawniający do wstępu na strefę basenu rekreacyjnego Fabryki Wody.

Do wygrania jest 1000 Voucherów, które będzie można wykorzystać do 3 miesięcy od dnia otwarciu kompleksu. Każde zdjęcie zostanie zeskanowane i ma szansę trafić do wirtualnego albumu oraz na wystawę w Fabryce Wody.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Fabryki Wody .

Gdzie nas znaleźć

Na Łasztownię, pod trzy namioty sferyczne przypominające cząstkę wody, zapraszają Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie promujący projekt „Czysta Odra w  Szczecinie” współfinansowany z Unii Europejskiej, oraz Fabryka Wody. Namioty zlokalizowane będą na Bulwarze Gdyńskim w sąsiedztwie restauracji Ładoga, vis a vis zejścia z mostu pontonowego.

Strefa będzie otwarta dla odwiedzających w Piątek w godzinach 16:00-20:00, w Sobotę w godzinach 10:00-20:00 oraz w Niedzielę w godzinach 10:00-20:00.