fbpx

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Fabryki Wody

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Fabryki Wody

To jeden z symbolicznych momentów związanych z realizacją wielu inwestycji. W środę 17 czerwca br. podpisano akt erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny pod budowę Fabryki Wody w Szczecinie.

W uroczystości wzięli udział Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin, Jarosław Szczupak Prezes Zarządu Alstal Grupa Budowlana, Konrad Stępień Prezes Zarządu Spółki Fabryka Wody a także radni Rady Miasta Szczecin oraz osoby zaangażowane w realizację tej inwestycji.

Budujemy obiekt, który oprócz funkcji rekreacyjnej, spełni również ważne zadanie związane z edukacją. Fabryka Wody stanie się centrum edukacyjnym, w którym będziemy uczyć i pokazywać jak duże znaczenie ma dla naszego życia woda. Bez względu na wiek, każdy znajdzie tu dla siebie coś co go z całą pewnością zainteresuje. – mówił podczas uroczystości Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin.

Dobiega końca pierwszy etap inwestycji, czyli posadowienia obiektu. Myślę że obietnica jaką złożyliśmy Panu Prezydentowi podczas podpisywania umowy, że ten obiekt zostanie zrealizowany w terminie i znakomitej jakości, zostanie przez nas dotrzyma. – powiedział Prezes Zarządu Alstal Grupa Budowlana Jarosław Szczupak.

Od blisko 20 lat pojawiały się różne pomysły jak zagospodarować teren po dawnej Gontynce. Dlatego cieszę, że jesteśmy już na bardzo zaawansowanym etapie naszej inwestycji. Dołożymy wszelkich starań aby otworzyć ten obiekt jak najszybciej, po to aby służył mieszkańcom naszego miasta.powiedział Konrad Stępień Prezes Zarządu Spółki Fabryka Wody.

Po odczytaniu treści aktu erekcyjnego, swoje podpisy złożyli na nim Prezydent Piotr Krzystek, Prezes Jarosław Szczupak oraz Prezes Konrad Stępień. Akt erekcyjny trafił następnie do metalowej tuby, która została następnie wmurowana w fundament powstającego budynku basenowego Fabryki Wody.

O inwestycji

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.

Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquaparku jest Edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty i doświadczenia naukowe związane z wodą.

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Projekt Fabryki Wody przygotowało biuro projektowe Dreamworlds Sp.z o.o. Sp.K. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln. Prace zakończą się w 2022 roku.