fbpx

Wieści z budowy #15

Wieści z budowy #15

Kompleks Fabryki Wody może robić wrażenie. Wykonawca małymi krokami, zbliża się do osiągnięcia docelowego kształtu budynku Aquaparku. Konstrukcja drewniana dachu jest prawie gotowa.

Widowiskowy etap budowy za nami. Trzynaście blisko 40 metrów dźwigarów dachowych, jest już na swoim miejscu. Aktualnie trwa montaż ostatnich płatwi drewnianych, mających na celu usztywnienie całej konstrukcji. Ponadto na budynku wykonywane są ściany w obrębie klatek schodowych i w obrębie zjeżdżalni. Trwa montaż okablowania i kanałów wentylacyjnych.

Na budynku edukatorium wykonywane są posadzki, prowadzone są roboty tynkarskie, trwa malowanie pomieszczeń technicznych. W najbliższym czasie rozpocznie się montaż wind.

Prace prowadzone są również przy budowie łącznika budynków. Zabetonowano strop. Trwa szalowanie i zbrojenie belek łukowych. Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln. Prace zakończą się w 2022 roku. 

Facebook

YouTube