fbpx

Spacer po placu budowy #1

Spacer po placu budowy #1

Po dłuższej przerwie zaglądamy z kamerą na budowę Fabryki Wody. Tym razem będzie to krótki spacer, podczas którego sprawdzimy jak bardzo zaawansowana jest inwestycja.

Fabryka Wody to ogromny kompleks wypoczynkowy, rekreacyjny i edukacyjny. Inwestycja, która powstaje już od ponad 2 lat, zlokalizowana jest w miejscu, w którym zarówno przed II wojną światową jak i po niej funkcjonowało kąpielisko. Większość szczecinian kojarzy je pod nazwą Gontynka.

W dzisiejszym filmie zapraszamy, na krótki spacer po placu budowy. Zobaczymy w nim, jak bardzo zmienił się teren po dawnej Gontynce i na jakim etapie zaawansowania jest cała inwestycja. Odwiedzimy część basenów, zjeżdżalnie, strefę sportową i rozrywkową. Zajrzymy również do Centrum Edukacyjnego, w którym wrażenie robi ogromny model cząsteczki wody.

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln. Prace zakończą się w 2022 roku.

Film został zrealizowany przez GuruMedia, przy współpracy z generalnym wykonawcą inwestycji, firmą ALSTAL Grupa Budowlana.