fbpx

Fabryka Wody to wodny park edukacyjny, w centrum Szczecina, o regionalnym i transgranicznym zasięgu. Stawiając na doświadczenie obcowania z wodą, projekt zakłada połączenie w jednym miejscu: rekreacji, rozrywki  i edukacji.  To kolejne przedsięwzięcie osadzone w wizji rozwoju miasta – ekologicznej  metropolii  otoczonej wodą i zielenią, Szczecina Floating Garden 2050. Realizacja tej inwestycji jest jednym z elementów Drugiego Porozumienia Programowego dla Szczecina.

Koncepcja edukacyjna

Fabryka Wody to nie tylko świetna zabawa w basenach i zjeżdżalniach. Niezwykle ważny będzie również walor edukacyjny. Nauka przez zabawę to najważniejsze założenie Fabryki Wody. Ścieżka edukacyjna zostanie opracowana w oparciu o podstawę programową nauczania przyrody, fizyki, chemii i biologii, a w związku z tym może stanowić alternatywną formę realizacji zajęć szkolnych na każdym etapie edukacyjnym oraz aktywizacji społeczeństwa w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Misja

Od wody wszystko się zaczęło. Tam powstało życie. Woda jest najważniejszym elementem, istotą i fundamentem naszego życia. Dlatego chcemy, by ludzie poznali naturę wody, a przez to zrozumieli jakie jest jej znaczenie dla życia, by mogli się nią cieszyć i doświadczać jej dobrego wpływu. To nasz wkład w ochronę środowiska i zasobów naturalnych.

Jak to robimy? Tworzymy:

 

  • Aquapark – centrum rozrywki
  • Otwartą przestrzeń rekreacyjna z basenami i miejscami wypoczynku
  • Ścieżki edukacyjne oraz laboratoria dla uczniów
  • Przestrzeń wystawienniczą