fbpx

Nauka i zabawa na mokro w Fabryce Wody

Nauka i zabawa na mokro w Fabryce Wody

Nowoczesne Centrum Edukacyjne Fabryki Wody będzie uczyć, zaskakiwać i również bawić. Wszak to przez zabawę przyswajanie wiedzy jest najbardziej efektywne. W strefie „Pływających ogrodów” zabawa będzie przednia. Będzie to idealne zwieńczenie podróży poprzez fascynujący świat nauki o wodzie.

Stworzymy tęcze i chmury

Z tego miejsca zwiedzający nie będą chcieli wychodzić. „Pływające ogrody” to mini ogródki wodne tworzące park rozrywki o walorach edukacyjnych. Cała przestrzeń będzie mokra i choć z założenia dedykowana będzie najmłodszym, sporo świetnej zabawy znajdą w niej również ci nieco starsi. To właśnie w tym miejscu stworzyć będzie można fale, wiry, prądy wodne, tęcze i chmury. Wybudować będzie można własny wodociąg, tamę oraz zwodować statek. Znaleźć tam będzie można labirynt, wodne pistolety oraz zadania i wyzwania godne prawdziwych strażaków.

Co ważne stanowiska wykonane będą z niezwykle ciekawego materiału o nazwie Kerrock. Jest on nieporowaty i przyjemny w dotyku, łatwo się go czyści, jest odporny na ciepło i niepalny. Ma również właściwości antybakteryjne co w miejscu, gdzie bawić się wodą przez cały dzień będzie wiele osób, jest niezwykle pożądaną właściwością.

Zadbamy o krystalicznie czystą wodę

Tak jak poprzez skomplikowany system filtracji dbać będziemy o czystość wody w aquaparku, tak również w strefie „Pływających ogrodów” woda będzie przechodziła przez wieloetapowy proces uzdatniania.

Proces rozpocznie się od pobrania wody z sieci, która trafi do tzw. filtra wstępnego. Następnie poprzez niezwykle wydajny system odwróconej osmozy polegający na odsalaniu, demineralizacji i redukcja przewodności, zredukowana zostanie zawartość soli w wodzie. Kolejnym etapem będzie filtracja mechaniczna, biologiczna i chemiczna w tzw. filtrze kubełkowym. Z tego miejsca woda trafi pod lampy przeciwglonowe UVC. Lampy mają za zadanie sterylizować wodę, niszczyć drobnoustroje, pierwotniaki i bakterie chorobotwórcze. Dzięki nim woda będzie też krystalicznie czysta. Dzięki hydroforowi woda będzie miała stałe ciśnienie i nie będzie zamarzać. Poprzez zawory lub kratki stanowiska będą zasilane wodą. Nadmiar wody będzie odprowadzany poprzez kratkę odpływową. Woda wróci następnie do filtra wstępnego i cały proces będzie powtarzany na nowo. Jednak co pewien czas w ramach konserwacji system będzie opróżniany i woda będzie wymieniana na nową.