fbpx

Fabryka Wody

Fabryka Wody

Szczecin rozpoczyna projekt Fabryka Wody. Pod tą nazwą kryje się nowoczesne centrum rozrywkowo-sportowe, które powstanie na terenie dawnego kąpieliska Gontynka.Szczeciński  aquapark będzie wyróżniał się wyglądem na tle podobnych obiektów. Odchodząc od najbardziej oczywistej i nieco wyeksploatowanej już stylizacji w postaci plastikowych palemek, statku piratów, rafy koralowej czy błękitnej laguny – szczecińskiej Fabryce Wody zostanie nadany wyjątkowy design.

Fabryka Wody to wodny park edukacyjny, w centrum Szczecina, o regionalnym i transgranicznym zasięgu. Stawiając na doświadczenie obcowania z wodą, projekt zakłada połączenie w jednym miejscu: rekreacji, rozrywki  i edukacji.  To kolejne przedsięwzięcie osadzone w wizji rozwoju miasta – ekologicznej  metropolii  otoczonej wodą i zielenią, Szczecina Floating Garden 2050. Realizacja tej inwestycji jest jednym z elementów Drugiego Porozumienia Programowego dla Szczecina.

Stawiamy na fachowców w procesie realizacji inwestycji – od wstępnego biznesplanu, przez założenia konkursowe po konsultacje projektów architektonicznych i wykonawczych. Celem tego jest optymalizacja kosztów budowy Aquaparku oraz przeprowadzenie całej inwestycji w sprawnym i terminowym trybie. – powiedział Piotr Krzystek Prezydent Szczecina.

W kwietniu/maju tego roku ogłoszony zostanie międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej obiektu. Rozstrzygnięcie zaplanowano na ostatni kwartał 2016 r. Konkurs zostanie przeprowadzony przy wsparciu merytorycznym ze strony Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej  oraz firmy Agrapool, która pomoże opracować założenia do konkursu. Aquapark zostanie zbudowany na terenie dawnej Gontynki, przy ulicy 1 Maja.

Koszt inwestycji to ok. 100 mln zł.