fbpx

Zabezpieczenie finansowania kolejnym krokiem do realizacji inwestycji

Zabezpieczenie finansowania kolejnym krokiem do realizacji inwestycji

Fabryka Wody, czyli szczeciński Aquapark i centrum edukacyjne, to projekt na wiele lat. Żeby wystartować z inwestycją prowadząca ją spółka powinna mieć długoletnie zabezpieczenie finansowe. Miasto chce podnieść kapitał zakładowy spółki. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na najbliższą sesję Rady Miasta.

W ramach postępowania przetargowego wpłynęło pięć ofert od potencjalnych wykonawców. Zgodnie z najtańszą ofertą szacunkowy koszt realizacji całego zadania, łącznie z Centrum Edukacyjnym, które nie stanowi przedmiotu przetargu, wynosić będzie 318 mln zł netto. Przyjęty model finansowania realizacji inwestycji, zakłada zaciągnięcie przez spółkę kredytu na finansowanie budowy Aquaparku. Podpisanie umowy z konsorcjum banków, będzie możliwe po uzyskaniu gwarancji zabezpieczającej wkład pieniężny, który zostanie przeznaczony na spłatę kolejnych rat kredytu inwestycyjnego oraz kredytu obrotowego. To zaś musi odbyć się w drodze uchwały szczecińskiej Rady Miasta. Podjecie uchwały, jest więc kolejnym krokiem formalnym na drodze do wyboru wykonawcy w postępowaniu przetargowym. Uchwała znajdzie się w porządku najbliższej sesji Rady Miasta Szczecin.

O inwestycji

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.

Szczeciński Aquapark składać się będzie z hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami, strefy basenu sportowego, strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha.

Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquparku jest również edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Zgodnie z warunkami przetargu inwestycja powinna być zrealizowana w terminie 30 miesięcy od dnia podpisania umowy.