fbpx

Fabryka Wody z pozwoleniem na budowę

Fabryka Wody z pozwoleniem na budowę

Miasto otrzymało pozwolenie na budowę Fabryki Wody, co oznacza że droga do ogłoszenia przetargu na prace budowlane jest otwarta.

Fabryka Wody, czyli szczeciński Aquapark powstanie na terenie dawnego kąpieliska Gontynka. W ramach inwestycji planuje się budowę hali basenowej wyposażonej m.in. w duży basen rekreacyjny, basen sportowy, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnie a także wiele innych atrakcji. Przewidziana została również strefa relaksacyjna VIP oraz strefa wypoczynkowa z basenem typu „infinity pool” z przelewem w postaci wodospadu. Obiekt posiadać będzie ponadto strefę wellness oraz strefę rozrywkową. Planowane saunarium będzie jednym z największych w Polsce. Przewidziane zostały również punkty gastronomiczne. Na zewnątrz obiektu powstanie zespół basenów zewnętrznych z dużym basenem rekreacyjnym, plażą, lodowiskiem oraz tarasami wypoczynkowymi.

Oprócz walorów rozrywkowych i zabawy w basenach i zjeżdżalniach, w Fabryce Wody będzie można się również czegoś nauczyć. Eksperymenty z fizyki, chemii i biologii uzupełnią rozrywkową ofertę Aquparku.

Przetarg na prace budowlane powinien zostać ogłoszony w III kwartale tego roku.