fbpx

Wieści z budowy #13

Wieści z budowy #13

Postępu robót na tej inwestycji trudno nie zauważyć. To już ponad półtora roku od kiedy wykonawca przejął plac budowy. Od tego czasu na placu budowy zmieniło się bardzo dużo. 

Konstrukcja budynku basenowego robi się coraz większa. Prace prowadzone są już na kolejnym piętrze obiektu. Trwa montaż zbrojenia, wykonywane są betonowe ściany oraz słupy budynku, realizowane są również prace murarskie. W podbaseniu trwa wykonywanie betonowej posadzki oraz realizowany jest montaż zbiorników przelewowych, kanałów wentylacyjnych oraz instalacji rurowych. Dodatkowo na budynku prowadzone są prace przy montażu instalacji sanitarnych i instalacji elektrycznych (układane są m.in. koryta kablowe).

Na budynku Edukatorium trwa montaż ścianek działowych. Realizowane są prace murarskie. Ponadto prowadzone są prace instalacyjne – montowane są stelaże podtynkowe, kanały wentylacji, system rurarzu m.in. dla instalacji centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego.

Przy powstającym łączniku obu budynków wykonywane były zasypki fundamentów. Aktualnie prowadzone są prace przy wykonywaniu jego ścian oraz słupów. Z kolei w części zewnętrznej kompleksu, kontynuowane są prace przy instalacjach sanitarnych. Wykonywane były również obsybki zewnętrznych zbiorników przelewowych.

O inwestycji

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi. Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym. Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquaparku jest Edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln. Prace zakończą się w 2022 roku.

Zobacz też:

facebook.com/FabrykaWody/

YouTube Fabryka Wody