fbpx

Duże wyróżnienie dla architekta Fabryki Wody

Duże wyróżnienie dla architekta Fabryki Wody

Andrzej Truszczyński z biura projektowego Dreamworlds (Grupa TK Holding), został wyróżniony w konkursie 40 Under 40 organizowanym przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz European Centre of Architecture. Wyróżnienie zostało przyznane m.in. za projekt szczecińskiej Fabryki Wody!

Nagroda Europe 40 Under 40 przyznawana jest przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design od 2008 roku. Głównym założeniem corocznego programu Europe 40 Under 40 jest prezentacja czterdziestu prekursorów architektury, których styl projektowy będzie odciskać swój ślad w kształtowaniu przestrzeni, w której będziemy żyć.

Wyróżnienie w konkursie zostało przyznane m.in. za projekt budowanego w Szczecinie Aquaparku oraz Centrum Edukacyjnego. Fabryka Wody to niezwykły kompleks wypoczynkowo-rozrywkowo-kulturalny z funkcją edukacyjną. To miejsce, w którym świat nauki i rozrywki przenikają się nawzajem. Obiekt składa się z aquaparku, trzypiętrowego saunarium z wellness, rozbudowanej części sportowo-rozrywkowej oraz nowoczesnego edukatorium z sześcioma blokami tematycznymi.  

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Projekt wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln. Prace zakończą się w 2022 roku.