fbpx

Coraz bliżej Fabryki Wody

Coraz bliżej Fabryki Wody

Baseny, zjeżdżalnie, strefa saun, plaża i tarasy wypoczynkowe – to tylko niektóre atrakcje, z których będzie można skorzystać podczas zabawy w Fabryce Wody. Miasto złożyło wniosek o pozwolenie na budowę szczecińskiego Aquparku, co oznacza że jesteśmy coraz bliżej realizacji jednej z najbardziej oczekiwanych szczecińskich inwestycji.

Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę to jeden z ostatnich etapów przed rozpoczęciem prac budowlanych. W połowie tego roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę prac budowlanych. Te będą mogły się rozpocząć na przełomie roku 2018 i 2019. Sama budowa potrwa ok. 2 lat.

W ramach inwestycji powstanie hala basenowa wyposażona m.in. w duży basen rekreacyjny, basen sportowy, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnie a także wiele innych atrakcji. Przewidziana została również strefa relaksacyjna VIP oraz strefa wypoczynkowa z basenem typu „infinity pool” z przelewem w postaci wodospadu. Obiekt posiadać będzie ponadto strefę wellness oraz strefę rozrywkową. Planowane saunarium będzie jednym z największych w Polsce. Przewidziane zostały również punkty gastronomiczne. Na zewnątrz obiektu powstanie zespół basenów zewnętrznych z dużym basenem rekreacyjnym, plażą, lodowiskiem oraz tarasami wypoczynkowymi.

Oprócz walorów rozrywkowych i zabawy w basenach i zjeżdżalniach, w Fabryce Wody będzie można się również czegoś nauczyć. Eksperymenty z fizyki, chemii i biologii uzupełnią rozrywkową ofertę Aquparku. Zobacz część edukacyjną.

Koszt budowy szczecińskiego Aquaparku wraz z wyposażeniem części wodnej to 123 000 000 zł. brutto czyli zakładane w konkursie architektonicznym 100 000 000 mln netto. Wyposażenie części edukacyjnej to koszt ok. 30 000 00 zł